Brussel schenkt 5,5 miljard aan IS, terwijl de Veiligheidsregio Twente stelt dat er een ‘mentaliteitsverandering bij de bevolking’ nodig is. Wat is het verband?
Door: Erwin Versteeg
Laten we eerst kijken naar de denkwijze binnen de Veiligheidsregio Twente [ 1 ] [ 2 ] Voormalig voorzitter (en destijds burgemeester van Enschede) Onno van Veldhuizen was daar in ieder geval duidelijk over:
“Veel ruimte voor dwarsheid is er niet. Als het om Covid-19 gaat, ligt de macht in de regio volledig bij de voorzitter van de Veiligheidsregio Twente”.
De huidige voorzitter, Roelof Bleker (burgemeester van Enschede), zegt: “Het is niet de vraag of die crisis komt, maar wanneer en hoelang ze duurt”.
In een recente bijeenkomst werd gesteld dat we niet terug hoeven naar de periode van 1952-1986, toen er een organisatie bestond voor hulp bij rampen, noodsituaties en oorlog: Bescherming Bevolking. Die was te georganiseerd, te gestructureerd. Nu ligt de nadruk op ‘burgerparticipatie’ – burgers moeten zichzelf maar redden.
Dat woord burgerparticipatie triggerde mij. Niet omdat ik tegen burgerparticipatie ben – integendeel, ik ben er groot voorstander van. Maar omdat ik weet hoe de directeur van de Veiligheidsregio er écht over denkt. Toen hij in Enschede manager veiligheid was, vond hij het bijvoorbeeld niet nodig om omwonenden te informeren over een proef met gevaarlijke tbs’ers. Zijn reden? “Niet wenselijk voor de patiënt”.
In het artikel wordt gesteld dat Bescherming Bevolking enkel een hulporganisatie was. Een onjuiste voorstelling van zaken. De organisatie werd in de Koude Oorlog opgericht om de bevolking te beschermen tegen rampen en oorlogssituaties, met een focus op mogelijke nucleaire aanvallen.
Door dat te verzwijgen, wordt de aandacht afgeleid van de echte zwakke schakel: ons stroomnet. De reeks bijeenkomsten over oorlogsdreiging heeft vooral een oriënterend karakter. “U zult geen Russische tanks of soldaten in Twente zien”, zo wordt geruststellend gezegd.
Intussen heeft de Veiligheidsregio met maar twintig (!) inwoners van Twente gesproken – op een bevolking van 634.000. En wat is hun conclusie? “Mensen beginnen zo zoetjes aan na te denken over weerbaarheid”.
Veiligheidsregio’s hebben een belangrijke rol in crisissituaties, maar zijn niet democratisch gekozen. Hun macht loopt via burgemeesters en ministers. Dat zagen we tijdens de coronacrisis, toen zij lockdowns en mondkapjesplicht invoerden zonder directe inspraak van de bevolking.
In andere landen wordt nu steeds duidelijker hoe deze crisis is ontstaan en werd gemanipuleerd. In Nederland blijft het stil – behalve bij BVNL, dat blijft vechten voor transparantie en behoorlijk bestuur.
Vandaag zijn het andere gezichten – Mart de Kruif in plaats van Ab Osterhaus – maar het zijn dezelfde instituties en gelijkdenkenden die, net als tijdens corona, oorlogsdreiging en angst aanjagen. En wat nog erger is: zelfs mensen die vroeger kritisch waren, laten zich nu meeslepen. Mensen die ooit rationeel en logisch nadachten, praten nu de lijn van de macht na, zonder vragen te stellen.
Een wethouder in Enschede belde persoonlijk een inwoner op na een kritische post op social media. Een stap verder en B&W heeft zijn eigen ordetroepen. Dit is geen toeval. Dit is hoe machtsstructuren werken: mensen worden langzaam geconditioneerd om mee te bewegen, om ‘vooruitgang’ na te praten, tot ze zelf onderdeel worden van het systeem dat ze ooit wantrouwden.
De macht van ongekozen instituten moet snel worden beperkt. Zij beweren democratie te willen, maar hun visie is die van een maakbare samenleving – een technocratische dictatuur van bovenaf. ‘Burgerparticipatie’ is voor deze globalisten wat de ‘oude’ Karl bedoeld met ‘dictatuur van het proletariaat’. Voor hen is burgerparticipatie slechts een excuus om minder verantwoordelijkheid te nemen.
Hun doel? De oude structuren afbreken en de samenleving omvormen naar hun beeld. Maar wij laten ons land niet kapotmaken. De globalistische vernietigingsdrang moet worden gestopt. Het is tijd om de eurocraten te vervangen door mensen met echte liefde voor Nederland en haar bevolking. Mensen met een gezonde visie op samenleving en economie.
Nederland, Enschede voorop en vooruit
Nooit opgeven. Niets doen is geen optie. Nederland – Enschede – is het waard!
Erwin Versteeg is zelfstandig ondernemer en sinds maart 2018 voorzitter van ‘Verbindend Enschede’. De columns die hij schrijft, zijn op persoonlijke titel en bedoeld om een discussie op gang te brengen. Onderwerpen in de columns zijn lokaal, landelijke, geopolitiek of maatschappelijk, en daarmee lokaal en/of landelijk mogelijk geen onderdeel van hun (politieke-) verkiezingsprogramma.
.
Hier kan je reageren op onze artikelen en een inhoudelijke bijdrage leveren. Lees ook even onze huisregels.
Om te reageren dien je eerst aan te melden.
Reageer je voor de eerste keer? Registreer je dan hier.